4 dnevni intenziv „Shame and Belonging: Relational Gestalt Perspectives“

4 dnevni intenziv „Shame and Belonging:  Relational Gestalt Perspectives“
 
Gestalt Centar igw  Zagreb/www.igw-croatia.hr& Pacific Gestalt Institute of Los Angeles/www.gestalttherapy.org
 
 
Prvi puta u Hrvatskoj - Intenzivna 4 dnevna radionica, 11-14.06.2015.  Zagreb
 
 

Pozivamo Vas da se uključite i pridružite intenzivnoj četverodnevnoj radionici koji organizira Gestalt centar IGW Zagreb u suradnji sa PGI – Pacific Gestalt Institute iz Los Angelesa –USA. Radionicu „Shame and Belonging: Relational Gestalt Perspectives“ voditi će iskusne psihoterapeutkinje i supervizorice te članice Faculty-a na Pacific Gestalt institute of Los Angeles zajedno sa Lynne Jacobs Ph.D. i Garry Jontefom Ph.D, te bivše predsjednice GTILA – Gestalt Therapy Institute of Los Angeles Christine Campbell i Michelle Seely.

Michelle Seely http://michellelangtherapy.com

Christine Campbell http://www.christinecampbelltherapy.com

Christine Campbell https://www.youtube.com/watch?v=3yuYizndKHk

Gestalt Therapy Institute of Los Angeles (GTILA) http://www.gtila.org

Pacific Gestalt Institute (PGI) http://www.gestalttherapy.org

Michelle i Christine o radionici „Shame and Belonging: Relational Gestalt Perspectives“

The patient says, “I don’t want to go there, I cannot allow myself to know that.”  The therapist says, with fear and trembling, “We can go together.” – Donna Orange

Shame is created within the context of a relationship and must be healed in relationship. We experience shame as an indication of our own personal unworthiness. However, from a relational gestalt perspective, shame is a measure of the receptivity and support available in our relational field. The painful sensations and cognitions we call “shame” point to the level of acceptance we experience, and can potentially be an opportunity for connection instead of disconnection. Sensitivity to shame in the therapeutic relationship is a crucial support for the patient’s expanded capacity for contact with the world. In this 4-day workshop with Pacific Gestalt Institute core faculty, Michelle Seely and Christine Campbell, we will explore:

  • Shame and the Development of Relational Gestalt Therapy
  • The Appearance and Experience of Shame
  • A Dialogic Approach to Working with Shame
  • Shame and Trauma
  • The Power of Vulnerability and Self Compassion

This workshop will include theory presentations and discussions, group experiential work, and live demonstrations by Michelle and Christine.

Christine Campbell, M.F.T., A.T.R., is a core faculty member of the Pacific Gestalt Institute. She began her training with the Gestalt Therapy Institute of Los Angeles (GTILA) in 1990, and is a certified gestalt therapist. After many years as an art therapist and as the clinical and administrative director of a number of partial hospitalization and intensive outpatient mental health programs, Christine is currently in private practice in Los Angeles where she works with individuals, couples, and groups using a Relational Gestalt Therapy approach. Christine is a clinical supervisor at the Southern California Counseling Center, and a past-president of GTILA.

Michelle Seely, M.F.T., has a private practice in Burbank where she works with teens, adults, and couples. Michelle is on the core faculty of the Pacific Gestalt Institute, she supervises interns at the Southern California Counseling Center, and she teaches classes on Mindful Self-Compassion and shame resilience. Michelle is a past-president of the Gestalt Therapy Institute of Los Angeles (GTILA) and currently serves on the GTILA board. Michelle’s professional interests include the overlaps between Buddhist Psychology and Relational Gestalt, shame resilience, and how the use of story and metaphor support therapeutic change.

Radionica će se odvijati na engleskom jeziku (uz mogućnost prevođenja).

Uvjeti za uključivanje u intenziv radionicu 11 – 14.06.2015.:

  • Gestalt psihoterapeuti ( Certifikat EAGT, ECP-EAP nije preduvijet)
  • Apsolventi gestalt terapije i student 3 i 4 godine studija gestalt
  • psihoterapije
  • Certificirani psihoterapeuti humanističkih, psihodinamskih, tjelesnih i integrativnih usmjerenja (studenti također)

Maksimalan broj prijavljenih: 25, a minimalan 20.

Po završetku četverodnevnog intenziva polaznicima će biti izdan IGW certifikati / potvrdnice o sudjelovanju sa navedenim brojem sati. Ukupan broj sati rada je 32.

VAŽNO:

Sudjelovanje na radionici priznaje se onim studentima gestalt terapije koji trebaju nadoknaditi ljetni kompakt koji su propustili tijekom četverogodišnje edukacije po program IGW Deutchland – kao kompakt – za više informacija obratiti se Jadranu Moroviću i Ireni Bezić na : centar.igw.zg@igw-croatia.hr

Četverodnevna radionica biti će prijavljena za bodovanje komorama – lječnika, psihologa i socijalnih radnika. Za detalje obratiti se na e-mail: centar.igw.zg@igw-croatia.hr

 

Cijena radionice:

Cijena intenzivne četverodnevne radionice iznosi 300 eura – plativo u kunama prema srednjem tečaju HNB – na dan uplate. Intenziv je moguće platiti odjednom ili u 3 obroka od kojih svaki iznosi 100 eura plativo u kunama prema srednjem tečaju HNB – na dan uplate. Prvi obrok je potrebno platiti najkasnije do 10.04. – 30 dana prije početka intenziva, drugi obrok tijekom svibnja a treći 10 dana prije početka radionice.

Slanjem popunjene prijavnice sudionik/ica se obvezuje na plaćanje punog iznosa.

Odustajanje više od 15 dana prije početka intenziva naplaćuje se 770,00 kn- ukoliko je uplaćen cjelokupni iznos ili parcijalni iznos.

Izostanak sa intenziva ne uključuje izuzeće od plaćanja cijene – u slučaju da je uplaćen cjelokupni iznos a sudionik/ica se ne odazove.

Kako biste osigurali mjesto, molimo Vas da prilikom slanja prijavnice uplatite polog u iznosu od 770,00 kn na račun Centara igw Zagreb u Privrednoj banci Zagreb: IBAN: HR49 2340 0091 1106 0016 8 Svrha: polog za intenziv

Prijave:

Prijave se primaju na adresu e – pošte: centar.igw.zg@igw-croatia.hr slanjem popunjenog Obrazac za prijavu Shame and Belonging CIGWZG 022015

 

Mjesto održavanja: Zagreb

Intenziv će se održavati od četvrtka (11.06.2015.) do nedjelje (14.06.2015.) s početkom u 9:00h i završetkom u 18.30 h u prostoru Gestalt Centra IGW Zagreb (tijekom dana predviđeno je nekoliko pauza za kavu/čaj i dulja pauza za ručak).

Sve dodatne informacije možete dobiti na br. 091/ 111 4112