Radionica iz obiteljske psihoterapije - Komunikacijski model V. Satir i tehnika obiteljskih konstelacija

Centar IGW Zagreb organizira radionicu iz obiteljske psihoterapije - Komunikacijski model V. Satir i tehnika obiteljskih konstelacija

Vrijeme i mjesto održavanja: 11.04. od 16-20, 12.04. od 9-18 i 13.04. od 9-14.30. u prostoru Centra IGW, B. Trenka 1

O voditeljici: Ursula Troescher je  obiteljski terapeut i supervizor (prije trener na IF Weinheim, sad na Akademiji za psihoterapiju - Institut za mentalno zdravlje, University of Peking). Napisala nekoliko (njemačkih) članaka na temu obiteljskih rekonstrukcija na različite načine - zanimljivo iz kuta kombiniranja različitih terapijskih i teoretskih stajališta, a u svrhu boljeg prakičnog psihoterapijskiog rada s klijentima. Zanimljivi članci (na njemačkom) su: "Metoda obiteljskih rekonstrukcija: sličnosti i razlike između skulpturiranja i obiteljskih konstelacija" (Systhema, 2002); "Psihoterapijska metoda ili ideologija: kritičke refleksije o razvoju i praksi Berta Hellingera (Systhema, 2/2003) Inače je Ursula Toescher- Huefner bila dugogodišnji edukator i trener Weimarskog instituta za obiteljsku psihoterapiju (IF Weimar), povukla se u mirovinu, zadnju edukacijsku grupu je vodila u Kini. 

Na radionici će pokazati kako ona radi konstelacije, iz pozicije sistemskog psihoterapeuta educiranog od V. Satir. Očekujemo diskusiju domaćih stručnjaka na temu obiteljskih konstelacija i psihoterapije u Hrvatskoj, s teoretske strane, a pozivaju se sudionici da isprobaju njezin način rada na vlastitim obiteljskim primjerima. Maximum sudionika je 19 ljudi.@post.htnet.hr>

Kotizacija za ovu radionicu iznosi 1000 kn. 

Prijave su kod Irene Bezić na e mail: idemodalje@post.htnet.hr